נתחיל בשאלה המאוד רחבה, מה זה בעצם תוכן מכוון B2B? מי שעוסק בשיווק, כנראה כבר יודע ששיווק של עסקים לעסקים הוא דבר מאתגר כשלעצמו. מה כותבים? למי כותבים? תוסיפו לזה את שינויי השוק המהירים כתוצאה מהמשבר העולמי שפקד אותנו וקיבלנו אתגר של ממש. אז איך מייצרים תוכן B2B איכותי בלינקדאין בעידן שכזה?

הדבר הראשון, והוא לא סתם ראשון – הוא באמת הכי הכי חשוב : תהיו מועילים.

כל תוכן שיוצא מהעסק שלנו ומכוון לעסקים אחרים, צריך בראש ובראשונה להיות מועיל לקוראים שלנו ולתת להם ערך מיידי, כזה שאפשר ליישם ממש עכשיו ולא בעוד שנה או לא בכלל. למה שנעשה דבר כזה? כי זה ממצב אותנו כמומחים בתחום שלנו. כמשווקי B2B, זו ללא ספק תהיה העדיפות העליונה שלנו – להיתפס כמומחים. דוגמאות לתוכן שנוכל לשתף עם העוקבים שלנו: מדריך מקצועי, טמפלט מוצלח שיחסוך למשתמשים בו זמן עבודה יקר, מודל עסקי או כלכלי שמסייע בבניית תכניות עבודה או וידאו שלנו מסבירים על תחום המומחיות שלנו. זה זמן מצוין להתייחס למשבר הקורונה ואיך הוא משפיע על התחום שלנו, לשתף טיפים והמלצות שעובדים לנו בתקופה הזאת. ככל שהתוכן שלנו יהיה מדויק יותר וברוח התקופה- כך תגדל אצל הקוראים שלנו התחושה שאנחנו יודעים על מה אנחנו מדברים. וזה, כאמור, בדיוק מה שאנחנו שואפים אליו.

אחרי שמיקדנו את המסרים שלנו במתן ערך – ערך – ערך, זה הזמן לדבר על הקופי. ובמילה אחת – תתפרעו!

עסקים מעניינים הם אלו שיודעים לייצר תוכן מגוון, מעניין, פורץ דרך. כזה שלא נראה כמו כולם ולא נקרא כמו כולם. אם פעם, לינקדאין הייתה פלטפורמה מאוד רשמית, שלא לומר "יבשה", היום אנחנו כבר מזהים מגמה קלילה והומוריסטית יותר. תוכן בועט, מצחיק, מקצועי במידה ומתובל בקורט של פאן. זה לגמרי בסדר (ואולי גם מבורך) להוריד מעט את הרגל מדוושת הרצינות, לשים את ההגה בניוטראל ולתת לתוכן שלנו לנסוע בזכות עצמו. אבל, וזה אבל גדול – גם כאן נדרשת מידה רבה של חשיבה ושיקול דעת. הגבול הדק בין הצלחת השנה לבדיחת השנה הוא בהחלט דק, לכן שמרו על פאסון, אך הוסיפו לו טוויסט.

Linkedin

עכשיו לחלק היותר פיקנטי, מה תכל'ס? מאיפה מקבלים השראה?

זה יישמע כל כך פשוט, אבל תתפלאו – מסתובבים בינינו אנשים שעדיין לא אימצו את הטיפ הבא: מחקר שוק. ובפרספקטיבה מתאימה יותר לעולם שלנו – מה המתחרים שלנו כותבים ומשתפים ברשת? כמה פשוט, ככה מועיל. שיטוט יומי ברשתות החברתיות וצפייה בתוכן שכותבים ומשתפים אחרים, יכול לחולל פלאים במאגר ההשראה שלכם ולהעניק לכם בלי סוף רעיונות לתוכן חדש. הדרך המהירה והיעילה לעשות את זה היא לכתוב בשורת החיפוש האשטאג רלוונטי לעולם התוכן שלכם ולהתחיל לגלול את התוצאות עד שהעין שלכם תיתפס על תוכן שמעניין אתכם. גם כאן, כמו בכל אחד מהטיפים שלנו, יש כוכבית. יש הבדל גדול בין לקבל השראה ובין להעתיק. אתם לגמרי רוצים להישאר בקבוצה הראשונה. תמיד. לפרסם תוכן של מישהו אחר זה הדבר האחרון שתרצו עבור המותג שלכם, ומעבר לזה זו גם עבירה. לסיכום: הכל עניין של זוויות – תיקחו את התוכן שאהבתם וחפשו זווית חדשה לדבר עליה. This is how you do it.

דיברנו באריכות על מה כן, עכשיו נקדיש כמה מילים לסיום לטובת מה *לא* לעשות כשאתם ניגשים לכתוב תוכן B2B לשיווק בלינקדאין:

בבקשה, אבל בבקשה אל תהיו רשמיים מדי. אנחנו ב-2020, אחלה טיימינג לאמץ סגנונות חדשים. איך עושים את זה? תכתבו כאילו אתם מדברים *עם* הקהל שלכם ולא *אל* הקהל שלכם וכבר תרגישו בהבדל.

עוד דבר שמאוד לא מומלץ לעשות – אל תזלזלו בקהל שלכם. אין דבר יותר מתסכל מתוכן שנודף ממנו ריח חזק של חומר שיווקי, כזה שלא הושקעה שום מחשבה מאחוריו ומפנה את הקוראים באגרסיביות לעמודי נחיתה או עמוד שיווקי כלשהו. זו לא הדרך להיכנס לליבו של הלקוח הפוטנציאלי וכנראה שמלבד השקעת זמן מיותרת התוכן לא יניב דבר. דיברנו כבר על מתן ערך. אז כזה.

דבר אחרון, הזכרנו אותו בכמה מילים ממש כמה שורות קודם, ועדיין יש צורך להזכיר שוב- *אל* תעתיקו תוכן של אחרים. יש כל כך הרבה דרכים נפלאות לייצר תוכן מגוון ומעניין מתוך חומרים של מישהו אחר. שברתם את הראש ולא מצאתם דרך יצירתית? לגמרי אפשר לשתף את התוכן כפי שהוא ולתת קרדיט לבעלים המקורי שלו. פרגון זה תמיד דבר מוצלח ועל הדרך גם הראיתם שאתם בעניינים.

בהצלחה!